Back to top

MAPA /// Bijenale mladih

/// LOKACIJE

 

01 /// UMETNIČKI PAVILJON “CVIJETA ZUZORIĆ” uto-pet 13-19h, vikend 12-18h

Izložbena celina: NEW CONSTELLATIONS –  I’ll stop the world and melt with you

Izlagači/ce: Adna Muslija, Clément Bedel, Danijela Matović, Iva Palurović, Iris Blauensteiner, Jelena Micić, Jovan Turčinović, KOLXOZ, Katarina Stanojlović, Konstantinos Petrović, Lidija Ristić, Ljubomir Popović, Marija Anđelković, Marko Riboškić, Milica Mijajlović, Milica Vesić, Nina Puhar i Milica Žujović, Ognjen Rodić, Sanja Anđelković, Sanja Ćopić, Sara Milojević i Luka Jovanov, Shaotong He, Sofija Pavković, Sonja Jo, Topčiderska klasa (Aleksandar Jovanović, David Radonjić, Jovana Blagojević, Ksenija Erjavec, Marija Solujić, Marijana Arunović, Marko Obradović, Mihailo Ristić, Nevena Ostojić i Pavle Ćurčić), Vanja Novaković, Vanja Žunić i Pavle Banović, Vera Kavaleuskaya, Viktoria Schmid, Žarko Aleksić

 

02 /// GALERIJA ULUS, uto-ned 13-20h

Izložbena celina: BUBBLE: Dropped in the state of imaginary grace

Izlagači/ce: Davud Turković, Isidora Krstić, Jana Gligorijević i Marija Stanković, Jelena Milićević, Milena Petronijević, Nikša Suzić, Pavle Golijanin, Sara Masnikosa, Tamara Milošević, Zulfikar Filandra

 

PODRUM GALERIJE ULUS, uto-ned 13-20h

Izložbena celina: BORDERLINE: I saw the world thrashing all around your face

Izlagači/ce: Ana Aleksić, Andrijana Bugarić, Anja Tončić, Glen De Cock, Ivana Mirchevska i Elena Chemerska, Ksenija Tajsić, Léa Tissot-Laura, Miljana Niković

 

03 /// AMAM – STARO TURSKO KUPATILO (Planetarijum), sre-ned 15-19h

Izložbena celina: #GOALS: Dream of better lives

Izlagači/ce: Aleksandar Radičević, Juliana Nozomi, Kristina Bajilo, Mila Panić, Pavle Ćurčić, Tara Rodić

 

04 /// VELIKI BARUTNI MAGACIN (Barutana), sre-ned 11-19h

Izložbena celina: BATTLEGROUND: There’s nothing you and I won’t do

Izlagači/ce: Darja Mamula, Katarina Ilijašević, Marija Nikolić, Milena Ivanović, Nikola Radosavljević, Romana Pehar, SABA (Silvia Amancei i Bogdan Armanu), Slobodan Sailović, Vojislav Pavlović

 

05 /// RIMSKI BUNAR, sre-ned 11-19h

Izložbena celina: REMEDY: I made a pilgrimage to save this humans race

Izlagači/ce: Bojana Branković, Kristina Palanjuk, Nemanja Milenković, Rita Nobre, Sofiia Sorokina, Tisa Neža Herlec i Mojca Zupančič

 

06 /// VOJNI BUNKER, sre-ned 11-19h

Izložbena celina: UNDERNEATH: Moving forward using all my breath

Izlagači/ce: Anja Štark, Darko Sretić, Dunja Ćorlomanović, Lazar Stojić, Milena Petrović, Pavle Radović, Vladimir Vasić

 

07 /// LUNA PARK

Izlagači/ce: Borjan Grujić, Nastasija Franklin i Jelena Krivokapić, SABA (Silvia Amancei i Bogdan Armanu)

 

08 /// KONAK KNEGINJE LJUBICE, utorak-četvrtak i subota: 10-17h pet: 10-18h, ned: 10-14h

Izložbena celina: IDENTITIES: Was it always mesh and lace?

Izlagači/ce: Adrienn Újházi i Marija Šumarac, Dea Džanković, Dejan Krstić, Karen Nhea Nielsen i Marko Gutić Mižimakov, Katarina Vasiljević, Lubica Mildeova, Nataša Nedelkova, Sandra Lakićević, Sara Apostolović, Saša Tatić, Sofija Milčić, Sofija Modošanov, Sybil Montet, Teodora Dimitrijević, Željka Aleksić

 

09 /// FOOTNOTE CENTRE, uto-sub 15-19h

Izložbena celina: TÊTE-À-TÊTE: The future’s open wide

Izlagači/ce: Agata Szymanek, Aleksandar Rakezić, Alexandra Papademetriou, Hekler (Nataša Prljević, Jelena Prljević, Sonja Blum), Maja Simišić, Milica Dukić, Nađa Kračunović, Denise Lee, David Bilek, Tijana Radenković

 

10 /// JAVNI PROSTORI U OKVIRU BEOGRADKSE TVRĐAVE – na otvorenom

Šetačka zona na terasi Gornjeg grada – Bogdan Đukanović
Plato ispred UP Cvijeta Zuzorić – Darija Dragojlović
Zelena površina ispred Amam kupatila – Jelisaveta Rapaić
Zelena površina u blizini Amam kupatila – Rebekka Ana Aimée Stuhlemer
Damad Ali Pašino Turbe – Samit Nesvrstanih

 

X /// JAVNI PROSTORI IZVAN BEOGRADSKE TVRĐAVE

Brankov most – silazak sa mosta prema Zelenom vencu i Gavrila Principa: Alma Gačanin, “Good life”

Kuća legata, Kneza Mihaila 46: Bojan Stojčić “Seeking for a person”

Tošin Bunar – posle isključenja sa autoputa kod studentskog doma “11. april”: Kemil Bekteši, “Bekteši”

Gavrila Principa – preko puta Ekonomskog fakulteta i OŠ ”Isidora Sekulić”: Olena Newkryta, “Und Wir Mittendrin. Wir sind Hier. Wir sind bei Uns”

Ulaz Vojnog muzeja + pešački prelaz iz Knez Mihailove ulice ka Beogradskoj tvrđavi: Jovana Sudimac, “Swooshe Grip 1”

 

Y /// PERFORMANSI / JAVNI NASTUPI

Izvođači/ce: Aleks Zain i Nataša Milojević, Nemanja Bošković, Nina Ristić, Ognjen Rodić, Sonja Radaković, Stefan Lukić, Tisa Neža Herlec i Mojca Zupančič, Viking Krew

 

11 /// MKM – Kulturni centar “Magacin”

12 /// Sahat kula

13 /// Kula Nebojša